Padomi par matu kopšanas līdzekļiem

Ir pieejami ļoti daudzi matu kopšanas līdzekļi. Pārliecinieties, ka izvēlaties augstas kvalitātes sastāvdaļas, kas nekairina matus un galvas ādu, bet rūpīgi attīra tos. Matu kopšanas līdzekļi, kas paredzēti lietošanai pēc tīrīšanas, ir ļoti svarīgi visiem matu tipiem, lai saglabātu matu un galvas ādas veselību. Un, ja vēlaties uzlabot matu stāvokli, Pantogar® veicinās veselīgu matu augšanu.

Šampūns

Parasti jālieto maigi šampūni, kas nekairina galvas ādu. Pievērsiet uzmanību sastāvdaļām:

  • Tādas vielas kā pantenols mitrina matus.
  • Dažādiem augiem ir pozitīva ietekme uz noteiktām matu problēmām.
  • Šampūnos esošie silikoni var vājināt turpmāko kondicionēšanu vai ķīmisko kopšanu.
  • Pantogar® šampūns sastāv no īpaša kompleksa pret matu izkrišanu.

Kondicionēšana

Kondicionieri nodrošina ārējā kutikulas slāņa aizsardzību. Mati paliek gludāki un vieglāk ķemmējami. Pēc mazgāšanas ar šampūnu mitru matu galos iemasējiet kondicionieri un pēc tam rūpīgi izskalojiet. Efekts nav tik izteikts kā dziļās kondicionēšanas gadījumā, tāpēc kondicionieri var lietot katru dienu.

Dziļās kondicionēšanas procedūra

Ar dvieli nosusinātos matos tiek ieķemmēti dziļās kondicionēšanas līdzekļi. To sastāvā esošie kondicionieri iekļūst matos, kur tie pilnībā iedarbojas. Ievērojiet ražotāja norādījumus par lietošanas laiku un rūpīgi izskalojiet dziļās kondicionēšanas līdzekli. Stresa skartiem vai bojātiem matiem (sašķeltiem galiem) ne biežāk kā vienu vai divas reizes nedēļā vajadzētu lietot dziļās kondicionēšanas līdzekli.

Matu toniks

Matu toniks jeb, precīzāk, galvas ādas toniks veicina asinsriti galvas ādā, kā arī var saturēt barojošas vielas iekaisušai galvas ādai. Īpaši matu toniki ar nomierinošām sastāvdaļām ir piemēroti niezošai galvas ādai. Pantogar® toniks ir īpaši izstrādāts, lai mazinātu matu izkrišanu. Ar pirkstu galiem ar vieglām, apļveida kustībām iemasējiet matu toniku galvas ādā.

Papildu padomi no stilista Andreasa Reihenberga

Optimāla matu kopšana sastāv no 3 posmiem: tīrīšana (šampūns), barošana (dziļa kondicionēšana/maska) un nostiprināšana (spīduma piešķiršana). Ja izmantosiet arī augstas kvalitātes produktus, jūsu mati saņems pienācīgu kopšanu. Vienmēr izmantojiet jūsu matu tipam un vajadzībām piemērotu līdzekli.

Galvas ādas kopšana

Galvas ādā vienmēr jābūt neitrālai videi. Taukaina (sārmaina) vai sausa (skāba) galvas āda nav ideāli piemērota matu augšanai un labsajūtai. Arī šajā gadījumā frizētavā ir pieejami īpaši matu kopšanas līdzekļi.