Skaisti mati vasarā

Brīvdienas pie jūras vai kalnos var ātri pārvērsties par stresu, kas rada problēmas matiem. Mati tiek pakļauti saules staru iedarbībai bez aizsardzības, un pēc pārmērīgas saules ietekmes tie ātri izžūst, kļūst blāvi un tiem veidojas šķelti gali.

Ja pēc peldes jūrā intensīvi berzējat matus ar dvieli un ļaujat mitriem, sālsūdenī izmērcētiem matiem izžūt saulē, nav brīnums, ka tiem pazūd dzīvība un spīdums.

Šādas procedūras rezultātā aizsargpārklājums kļūst raupjāks. Hlors un sālsūdens bojā to matu aizsargslāni, kas nodrošina elastību un peldspēju. Šo faktoru ietekmē mati zaudē elastību un kļūst raupji un trausli. Kamēr āda, atrodoties saulē, uzkrāj pigmentus, mūsu matos notiek tieši pretējais – tie zaudē pigmentus un izbalē. Un tas vēl nav viss: tie, kam ir plāni mati, riskē saulē apdedzināt jutīgo galvas ādu.

Esam apkopojuši noderīgus padomus, lai jūs un jūsu mati varētu patiesi izbaudīt brīvdienas saulē:

  • Pirms sauļošanās uz matiem uzklājiet ūdensizturīgu aerosolu vai gelu ar UV filtru. Tas pārklāj matus ar plānu aizsargplēvi un novērš to izžūšanu.
  • Ja saulē uzturaties ilgāk, ir vēlams nosegt galvu. Tas ne tikai piešķir matiem labu izskatu, bet arī aktīvi aizsargā matus no UV staru iedarbības.
  • Pēc dienas pludmalē vienmēr izskalojiet matus un notīriet tos no sāls vai hlora ūdens. Vislabāk lietot maigu, mitrinošu šampūnu.
  • Īpaši galvas ādas aerosoli aizsargā kailus plankumus vai vietas, kur galvas āda redzama caur matiem. Ja jums ir ļoti īsi mati, pietiek arī ar parastu saules aizsargkrēmu. Konsultējieties ar farmaceitu vai frizieri.
  • Pirms peldēšanās hlorētā ūdenī samitriniet matus ar parastu krāna ūdeni. Tas samazina hlora uzsūkšanos.
  • Viss ir atkarīgs no dažādības: reizēm valkājiet matus nolaistus, reizēm sapītus, bet reizēm sasietus ar audumu.
  • Ja jūsu mati ir krāsoti, izvairieties no krāsošanas tieši pirms vai pēc atvaļinājuma. Jūsu matus jau būs skāruši saules stari. Pagaidiet pāris dienas.  Jūsu mati jums pateiksies.