Skaisti mati ziemā

Ziemā āda un mati ir pakļauti īpaši lielam stresam. Omulīgs, sauss siltums iekštelpās un ledains aukstums ārā noslogo matus un izraisa to izžūšanu. Bieži vien tas izraisa elektrizētus matus vai niezi galvas ādā.

Lai mati ziemā būtu skaisti un spīdīgi, neraugoties uz lielo stresu, tiem ir nepieciešama rūpīga kopšana.

“Elektrizēti” mati

Sauss silts gaiss, karsta fēnu žāvēšana un kontakts ar sintētiskiem materiāliem cepurēs un džemperos elektriski uzlādē matus. Mūsu rekomendācija:

  • Iemasējiet rokās nedaudz dziļi kondicionējoša līdzekļa vai matu vaska un uzklājiet to uz izspūrušo matu galiem. Gali paliek smagāki un paklausīgāki, bet matu līnija nezaudē savu elastību.
  • Īpaši antistatikas matu kopšanas līdzekļi un sukas var samazināt statisko elektrību matos.
  • Lai izvairītos no matu izžūšanas, regulāri veiciet dziļas kondicionēšanas procedūras vai lietojiet produktus, kas mitrina matus.
  • Nogrieziet sausos vai trauslos galus. Tāpēc neizvairieties no friziera apmeklējuma.
  • Nekad neķemmējiet elektrizētos matus. Tas tikai pasliktinās situāciju. Ja iespējams, valkājiet apģērbu no dabīgām šķiedrām, piemēram, kokvilnas.

Blaugznas un niezoša galvas āda

Blaugznas izraisa veco ādas šūnu atkrišana. Tas ir normāls process. Tomēr ziemā galvas āda var izžūt vairāk, jo aukstumā neizdalās pietiekami daudz sebuma. Āda kļūst trausla, un blaugznas pastiprinās. Daudziem cilvēkiem rodas nieze galvas ādā. Mūsu padomi:

  • Lietojiet šampūnus pret blaugznām jutīgai ādai vai īpaši niezošai galvas ādai.
  • Tomēr, ja blaugznas ir pastāvīgas un vienlaikus arī niez galvas āda, iespējams, jums ir ekzēma, kura ir jāārstē. Atrodiet sev tuvāko matu speciālistu.

Vai pastāv sezonāla matu izkrišana?

Pētījumā tika analizēta saistība starp matu izkrišanu un gadalaiku, pamatojoties uz trihogrammas rezultātiem veselām sievietēm. Zinātnieki apstiprināja, ka matu augšana un izkrišana ir atkarīga no gadalaika.